urlop w siodle Trzcinowy Zakątek

Trzcinowy Zakątek

  Wielkopolska

Wakacje to doskonały czas na to, aby zwolnić tempo i na nowo nauczyć się przeżywania chwil powoli i głęboko. Urlop w tempie slow, w krainie lasów i jezior Przemęckiego Parku Krajobrazowego, to nie luksus dla zamożnych a stan umysłu, dostępny dla każdego. To Twoje miejsce i Twój czas, by zrobić sobie wakacje od: perfekcjonizmu, skrupulatnego planowania, elektronicznych gadżetów, szybkiego jedzenia, szybkiej komunikacji i pośpiechu w pracy. Zanurz się w teraźniejszości i delektuj urozmaiconym i niezdewastowanym przemysłowo krajobrazem, otaczającym nasz azyl.

W naszej rodzinnej stajni, podczas wędrówek na końskim grzbiecie zaspokoisz potrzebę kontaktu z naturalnym środowiskiem oraz doznasz licznych wrażeń i przeżyć natury poznawczej, emocjonalnej i estetycznej. Stajnia powstała w 2003 roku i zrodziła się z pasji Aleksandry, Andrzeja i Lidii Walkowiaków. Do dziś nasza oaza przyciąga ludzi, których łączy miłość i szacunek do tak wyjątkowych stworzeń, jakimi są konie. Łagodny charakter i dobre wychowanie naszych 15 wierzchowców, zachęcają do przejażdżki osoby w każdym wieku. W Trzcinowym Zakątku jeździectwo jest sportem rodzinnym, w którym nie istnieją bariery wiekowe.

Wieś
Agroturystyka
Szkoła jazdy
Jazdy w terenie
Zwierzęta akceptowane
Do dyspozycji naszych gości oddaliśmy 2-, 3-, i 4-osobowe, ciepłe, przytulne i jasne pokoje z łazienkami, które urządzone zostały w wiejskim klimacie. Wszystkie meble są drewniane i tworzą przyjazną, domową aurę. Wspólny salon z TV oraz kuchnią stwarzają dogodne warunki do zawierania nowych znajomości. Natomiast na gości, poszukujących nieco więcej prywatności, czeka uroczy apartament z aneksem kuchennym (i łazienką).
Wyglądając przez okna naszych pokoi oczom ukażą się iście sielskie widoki – w zależności od pory roku: kojąca zielenią łąka, złociste zboża, gniazdo bocianów, stajnia z której jeźdźcy wyprowadzają swoje konie… Gdy nacieszymy już zmysł wzroku malowniczym pejzażem pora dostarczyć miłych impulsów dla naszego ucha – ciszę i spokój wypełnia śpiew ptaków, szum wiatru oraz przyjemne rżenie koni. Wszystko to wprowadza w radosny nastrój i pozostaje na długo w pamięci naszych gości.

Obiekt oferuje jazdę konną:

 • dla początkujących
 • dla zaawansowanych
 • skokowa

Dodatkowo:

 • przejażdżki bryczką
 • kuligi
 • pensjonat dla koni
 • ujeżdżalnia otwarta 

Wszystkich amatorów wycieczek konnych zapraszamy na jedno- i kilkudniowe rajdy konne wieloetapowe lub gwieździste. Położenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego, jego urozmaicony i niezdewastowany przemysłowo krajobraz oraz walory historyczno-kulturowe to wymarzone warunki, w których każdy rozpocząć może swoją osobistą przygodę na końskim grzbiecie. Trasy rajdów wiodą przez najatrakcyjniejsze jego regiony, a nocleg i popasy organizowane są w zaprzyjaźnionych ośrodkach jeździeckich lub na łonie natury. Podczas całej wyprawy uczestnikom towarzyszy przewodnik oraz wykwalifikowana kadra instruktorska. Od uczestników wymagamy posiadania umiejętności związanych z obchodzeniem się z końmi, ich pielęgnacją i siodłaniem oraz umiejętności jazdy wierzchem na ujeżdżalni i w terenie.

Szlaki konne w okolicy:

 • Szlak Trzebidzki
 • Szklak Pałacowy
 • Szlak Konwalii
 • Szklak Białogórski
W prawie każdy weekend w sezonie letnim odbywają się jednodniowe rajdy terenowe!

Na wyposażeniu obiektu znajduje się…

W cenie: Za dopłatą:
parking kajaki
plac zabaw dla dzieci rowery
miejsce na ognisko / grilla
telewizor
internet
pościel
lodówka
 • Możliwość dokupienia posiłków na miejscu. Pyszna kuchnia domowa!

Noclegi
Pokoje w zależności od standardu:
40zł / osoba pokój z łazienką
50zł / osoba pokój z łazienką, aneksem kuchennym i tv

Jazda konna
Lonża:  40zł / 30 min
Jazda w grupie: 60 zł za osobę  / 60 min  ( przy dwóch osobach w grupie )
Jazda w grupie: 50 zł za osobę  / 60 min  ( przy trzech osobach w grupie )
Rajd terenowy: 150 zł / jednodniowy

Cennik aktualny na dzień 10.07.2020

Minimalny pobyt: pobyt możliwy wyłącznie w pakietach pobytowych danego szkolenia 
Cisza nocna:  22.00 – 6.00
Płatność: gotówką
Zwierzęta są akceptowane:  opłata do ustalenia z Gospodarzem miejsca

Zameldowanie od godz. 14.00
Wymeldowanie do godz. 11.00

0 0 opinia
ocena miejsca
0 opinie
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie opinie

Zadzwoń - kontakt wyłącznie telefoniczny

+48 730 011 225

Urzejmie prosimy o powołanie się na nasz Serwis przy kontakcie telefonicznym z Gospodarzem miejsca.