Odwiedzone przez nas

czyli recenzje z pierwszej ręki

Hotel Jakubus

Hotel Jakubus

Hotel & Restaurant

W pierwszy weekend sierpnia postanowiłam wybrać się na weekendowy wypad za miasto. Chciałam tym razem udać się na południe Polski. Jako, że dla mnie wypoczynek bez jazdy konnej to nie wypoczynek, zajrzałam do mapy obiektów na naszym serwisie Urlopwsiodle.pl ( link tutaj ). Na pewno też znasz to samo uczucie skoro jesteś użytkownikiem naszej strony.  Poczytałam o kilku miejscach i  zdecydowałam, że tym razem pojeżdżę konno w Hotelu Jakubus. 

Z Poznania do Hotelu Jakubus miałam do pokonania 250km. Wydaje się dużo, jednakże trasa minęła mi bardzo szybko i komfortowo. Zajęła około 2 godz 40min, gdyż 180 km stanowiła droga ekspresowa S5. Dotarcie do samego obiektu, także nie stanowiło problemu, gdyż na wjeździe do niego widniała wielka tablica. Na terenie samego hotelu wszystkie dojścia i budynki są równie dobrze oznaczone. To cenne z punktu widzenia gościa, ponieważ Hotel Jakubus stanowi na prawdę olbrzymi kompleks!

Hotel Jakubus
Hotel Jakubus
Hotel Jakubus

Na naszym serwisie  możecie przeczytać o Hotelu JAKUBUS ( tutaj ) : „… miejsce, gdzie natura łączy się z nowoczesnością, spokój i cisza inspirują do działania, a komfort odpoczynku konkuruje tylko z różnorodnością atrakcji”.  Po odwiedzinach tego cudownego miejsca zgadzam się z tym opisem w pełni! Przepiękny neoklasycystyczny dwór z 1882 roku stanowiący restaurację oraz hotel, pyszne jedzenie, dostęp do SPA, własna plaża i oczywiście konie. To wszystko w połączeniu daje możliwość przeżycia niepowtarzalnego urlopu. Wierzchowce stanowią tutaj jeden z ważniejszych elementów. Budynków stajni jest kilka. Szkoła jazdy konnej mieści się od razu po prawej stronie za wjazdem. Dysponuje ona czystą, zadbaną stajnią. Przylega do niej bezpośrednio otwarta ujeżdżalnia, a po drugiej stronie ulicy kryta hala. 

Hotel Jakubus

Skorzystałam na miejscu z jazdy terenowej. Umówiłam się na nią dzień wcześniej telefonicznie. Chciałam bardzo zobaczyć pobliskie tereny z siodła. Mój rajd odbył się z instruktorem z ośrodka – Panią Dorotą. Cudowną, cierpliwą i uśmiechniętą osobą, której jestem bardzo wdzięczna za niezapomniane wrażenia! Objechałyśmy wspólnie całe jezioro Osuch. Z trasy widoczne były także mokradła Widawy oraz bujny las. Koń, na którym jechałam (Rica) był bardzo wygody, a w trasie spokojny. Dobrany do mnie idealnie za co dziękuję Pani Dorocie.

Hotel Jakubus
Hotel Jakubus
Hotel Jakubus

Z przydatnych informacji, z punktu widzenia jeźdźca, polecam wybrać się na rajd w tym miejscu z samego rana. Ze względu na liczne komary, których z powodu bliskości zbiorników wodnych nie brakuje. Ja byłam w terenie o godzinie 17.00 i już dało się je mocno odczuć. Choć nie martwcie się, nie są one wstanie zepsuć wam tego wyjazdu! Z otrzymanych informacji wiem, że na miejscu organizowane są także pławienia koni oraz długie rajdy nie tylko wokół jeziora, ale także po pobliskich lasach. Najlepiej wybrać się tutaj w teren w siodle na 2-3 godziny. Gorąco zachęcam do odwiedzenia tego cudownego miejsca! 

Szczegóły odnośnie miejsca: www.urlopwsiodle.pl/jakubus/
Data: 3.08.2020