urlop w siodle Kawalkada

Kawalkada Horseback Archery

  Wielkopolska

Ośrodek Jeździecki Kawaliada istnieje od 1999 roku, natomiast Klub Jeździecki Kawalkada od 2018 roku. Prowadzi on naukę jazdy konnej dla początkujących i dla zaawansowanych, rajdy konne, wyjazdy w teren, zajęcia z łucznictwa konnego i hipoterapię.
W centrum jego uwagi są konie, ale często niosą też pomoc innym zwierzętom. Opiekują się chorymi zwierzętami, które do nich trafiają i mieszkają na terenie ośrodka. Obecnie nasz ośrodek – oprócz 19 koni – zamieszkują również owce, kozy, kaczki, indyki i koty. Nasz ośrodek Kawalkada mieści się w samym centrum Puszczy Zielonki w Wielkopolsce, dlatego wspieramy także działania ekologiczne i rozwijające odpowiedzialną turystykę poprzez organizowanie licznych i różnorodnych wydarzeń na łonie natury. 

Nad jeziorem
Na wsi
Szkoła jazdy
Jazdy w terenie
Zwierzęta akceptowane

Kawalkada to największy klub sportowy w Polsce uczący łucznictwa konnego i oficjalny klub Polskiej Federacji Łucznictwa Konnego. Chociaż Klub Sportowy Kawalkada istnieje od niedawna (został zarejestrowany w styczniu 2018 r.), to stanowi naturalną kontynuację wieloletniej działalności Ośrodka jeździeckiego Kawalkada Horseback Archery na poziomie krajowym, europejskim i międzynarodowym.

Klub Sportowy Kawalkada ma na celu promowanie łucznictwa konnego wśród młodzieży i dorosłych. Jako klub staramy się promować ten niezwykły sport jako świetny sposób spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwijania aktywności fizycznej i przeciwdziałania uzależnieniom, a także nudzie. Wspieramy również wolontariat w sporcie, szczególnie, gdy organizujemy lokalne, krajowe i międzynarodowe zawody łucznictwa konnego, w których wolontariusze są szeroko zaangażowani w organizowanie i wdrażanie takich wydarzeń. 

Jako jedyni w Wielkopolsce prowadzimy zajęcia 7 dni w tygodniu. Posiadamy 14 wyszkolonych koni pod łuki oraz tory węgierski, koreański, polski i mniejsze tory treningowe. Na terenie Kawalkady działa również Klub Łucznictwa Konnego dla wszystkich zainteresowany, choć największy nacisk kładziemy na szkolenie juniorów. Szkolimy także studentów z wielu poznańskich uniwersytetów w łucznictwie jako odpowiednik zajęć wychowania fizycznego.

Oprócz łucznictwa konnego uczymy jeździectwa i organizujemy rankingowe zawody na poziomie europejskim i międzynarodowym. Członkowie naszego Klubu mają wiele osiągnięć: medale, puchary, tytuły Mistrzów Polski, Mistrzów Wielkopolski w kategorii seniorów i juniorów. 

Obiekt oferuje jazdę konną dla gości obiektu:

  • dla początkujących
  • dla zaawansowanych

Dodatkowo:

  • ujeżdżalnia otwarta 

Trasy rajdów konnych w Kawalkadzie prowadzi „gdzie poniosą oczy”! Okolica jest przepiękna, więc dróg do wyboru jest wiele.
Organizowane są rajdy 3 godzinne, jednodniowe lub kilku dniowe.

Rajdy konne
120zł / 3 godziny
180zł / całodzienny

Łucznictwo konne
60zł / trening
150zł / całodzienny trening
Istnieje możliwość realizacji jednodnowego, dwudniowego lub trzydniowego treningu łucznictwa konnego.

Rajdy konne
120zł / 3 godziny
180zł / całodzienny

Jazda konna
Nauka jazdy konnej na lonży: 50 zł / 30 min 
Jazda konna na ujeżdżalni:  50 zł / 60 min
Jazda konna w terenie: 50 zł / 60min

Hipoterapia
80 zł / 30 min 

Na miejscu organizowane są także zgrupowania dla  młodzieży i dorosłych. 

Cennik aktualny na dzień 9.09.2020

0 0 opinia
ocena miejsca
0 opinie
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie opinie

Zadzwoń

+48 501 610 050

Urzejmie prosimy o powołanie się na nasz Serwis przy kontakcie telefonicznym z Gospodarzem miejsca.

Napisz