rajdy konne carpatica

Carpatica

  Podkarpackie

„Ten, kto kocha konie jest kimś więcej niż tylko człowiekiem” – to moje życiowe motto i hasło przewodnie mojej Bieszczadzkiej Stajni Rajdowej – Carpatica. Moje konie, z którymi od początku pracuję naturalnymi metodami, są odważne i doświadczone. Ale co najważniejsze – oddane jeźdźcom, bo ufają ludziom – to sprawia, że jazda konna staje się prawdziwa przyjemnością. Zarówno dla doświadczonych jeźdźców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z końmi. Carpatica – położona w samym sercu Bieszczadów Wysokich, stanowi doskonałą bazę wypadową dla konnych przejażdżek, zarówno tych kilkugodzinnych, jak i kilkudniowych rajdów, w których się specjalizujemy. Rajdy konne organizujemy od wczesnej wiosny do późnej jesieni (z wyłączeniem lipca i sierpnia – za gorąco, a gzy uprzykrzają życie koniom i jeźdźcom). Nasze rajdy konne to nie tylko pokonywanie trasy z punktu A do punktu B, to przede wszystkim eksploracja najpiękniejszych Bieszczadzkich zakątków, często zapomnianych nawet przez Biesy i Czady…. To obcowanie z dziką przyrodą, gdzie spotkanie z jeleniem czy sarną to normalka, a ślady niedźwiedzia, czy stado żubrów – wcale nie rzadkie. 

góry
Góry
Agroturystyka
Jazda naturalna
Rajdy kilkudniowe
Zwierzęta akceptowane

 Nasze rajdy konne to nie tylko pokonywanie trasy z punktu A do punktu B, to przede wszystkim eksploracja najpiękniejszych Bieszczadzkich zakątków, często zapomnianych nawet przez Biesy i Czady….
To obcowanie z dziką przyrodą, gdzie spotkanie z jeleniem czy sarną to normalka, a ślady niedźwiedzia, czy stado żubrów – wcale nie rzadkie. Niecodziennym przeżyciem będzie jazda po bezdrożach, przekraczanie strumieni, na przemian wspinaczka pod górę i karkołomne zejścia. To bardziej trekking konny niż galopady po nizinach.Jako Przodownik Górskiej Turystyki Jeździeckiej II stopnia pokażę Wam ślady zapomnianej historii – „Bieszczady Odnalezione” – nieistniejące Bojkowskie wsie, o których istnieniu świadczą tylko zdziczałe drzewa owocowe, czy kępy rudbekii. A po całym dniu w siodle odkryjecie, jaka rozkoszą jest wieczór przy ognisku pod rozgwieżdżonym jak nigdzie indziej – niebie. Ale nie tylko rajdy kilkudniowe są w naszej ofercie. Organizujemy tez wypady 1 – 2 godzinne w teren lub „rajdy gwieździste” – kilkugodzinne wypady w teren z baza noclegową w Sosnowym Dworze. Latem, wykorzystując naturalne metody prowadzimy naukę jazdy konnej i naukę w stylu west. Jest to doskonała forma uzupełniająca i uatrakcyjniająca aktywne wakacje w Bieszczadach. Jest to też doskonała podstawa do stworzenia więzi z cudownym zwierzęciem, jakim jest koń. Nadejście zimy nie kończy sezonu jeździeckiego w naszej stajni. Możemy zorganizować kulig lub zimową jazdę w teren, (jeśli tylko aura na to pozwala). A jeśli śniegu jest dużo i warunki narciarskie właściwe – udostępniamy gościom narty biegowe i skiturowe. Jeśli lubisz oglądać świat z perspektywy końskiego grzbietu, to gwarantuję, iż jest niewiele miejsc, gdzie jeszcze wciąż można uciec od cywilizacji, oddając się we władanie dzikiej przyrodzie i nawiązać tą szczególną więź z koniem.

Aktualnie dostępne rajdy tutaj

Obiekt oferuje jazdę konną dla początkujących.
Dodatkowo: ujeżdżalnia otwarta 

Sosnowy Dwór to agroturystyka przyległa do Bieszczadzkiej Stadniny Rajdowej Carpatica.

Ten drewniany dom, położony z dala od głównej drogi, zapewni Ci komfort, wypoczynek i wszechogarniającą ciszę. Ranek powita Cię mgłami otulającymi okolicę, śpiewem ptaków i szumem drzew. A my powitamy Cię gorącą kawą (lub herbatą) i wiejskim śniadaniem.

Rajdy konne
Szczegółowy cennik oraz dostępność terminów tutaj

Noclegi

Szczegółowy cennik oraz informacje dostępne tutaj

Rodzaj pokojuCena
Pokój 1 – osobowy od 130zł / osoba
Pokój 2 – osobowy z tarasemod 95zł / osoba
Pokój 2 – osobowyod 85zł / osoba
Pokój 3 – osobowyod 80zł / osoba
Pokój 4 – osobowyod 75zł / osoba
Pokój rodzinny 2+2od 90zł / osoba

Wszystkie ceny zawierają w sobie śniadanie.
Obowiązuje opłata miejscowa 1,60zł / osoba / doba.
Cennik aktualny na dzień: 14.08.2020

  • Śniadanie w cenie noclegu
  • Możliwość dokupienia posiłków na miejscu. Pyszna kuchnia domowa:
    39 zł – obiadokolacja
    25 zł – obiadokolacja ( dziecko )

Cisza nocna:  22.00 – 6.00
Zwierzęta są akceptowane:  obowiązuje dopłata wysokości 30zł / doba

Zameldowanie od godz. 14.00
Wymeldowanie do godz. 11.00

0 0 opinia
ocena miejsca
0 opinie
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie opinie

Zadzwoń

+48 603 109 128

Urzejmie prosimy o powołanie się na nasz Serwis przy kontakcie telefonicznym z Gospodarzem miejsca.

Napisz